Posted on Lisa kommentaar

Kuidas valida sobivaid jalatseid?

Paljajalujalatsite valimisega käib kaasas oma jala omaduste tundma õppimine. Esmalt tuleks oma jalad mõõta! 🙂 

Kõige lihtsam variant on selline: võta paberileht, astu sellele ja joonista sellele oma jala kontuur. Aga pea meeles, et hoiaksid pliiatsit vertikaalselt, mitte kaldu, muidu moonutad mõõtmistulemusi!

  • Jala pikkuse saamiseks mõõda kannast kõige pikema varbani – mõnel on kõige pikem suur varvas, teisel keskmine.
  • Jala laius mõõda samuti kõige laiemast kohast.

NB! Jala kuju (ühtlasi ka pikkus ja laius) muutuvad oluliselt, kui jalale raskust asetada ehk seista. Seega tuleks jalgu mõõta kindlasti seistes – ka laste jalgu! (Jah, see võib osutuda suureks katsumuseks 🙂 )

 

Jala kuju on oluline! Heida pilk joonistatud kontuurile – kas jala esiosa kuju on pigem ümar nagu populaarsetel tennistel või hoopis “venitatud” suure varba suunas?

  • Kui Su jalg on kõige pikem suure varbani, pead jalatseid valides silmas pidama, et ka jalatsi nina poleks mitte ühtlaselt ümar, vaid suure varba juurest pisut moonutatud – ehk sinu jala kujuga!
  • Kui Su jalg on kõige pikem aga näiteks keskmise varbani, niiet päka kuju on pigem ümar (võrrelduna eelmise variandiga, mil päkk “suureneb” suure varba suunas), siis pead jalatseid valides silmas pidama, et jalatsi nina oleks samuti pisut ümaram, muidu võid hakata koperdama..

 

Mis mõõdus peaks jalats olema?

  • Pikkuses võiks arvestada umbes 1 cm varu. Lahtiseid jalatseid (sandaale) valides võib piisata ka vähemast – kõik sõltub jala kujust.
  • Laiuses võiks jääda 1-2 mm liikumisruumi.

Kui kavatsed soetada jalanõusid, mille sees kavatsed kanda paksemaid (nt villaseid) sokke, on tark mõõta jalg üle koos sokiga, et plaanitud liikumisruum jala ümber ainult sokiga ei täituks.

Kui sul tekkis küsimusi, anna julgelt kommentaarides märku 😉

Kommentaarid